Ο Steve Jobs Immortalized by Song a Day Artist
Ο Jonathan Mann έγραψε κάποτε μια μελωδία για τον Paul Krugman που έγινε άγρια viral και τον κατέβασε στο Rachel Maddow Show. Τώρα έγραψε ένα για τον Steve Jobs και μένει να δούμε πού μπορεί να τον οδηγήσει, αλλά είναι τουλάχιστον ένα αρκετά καλό τραγούδι κατά την άποψή μας: «είναι ο καλύτερος σε αυτό που κάνει αν και δύσκολα μπορώ να ορίσω/τι είναι και τι έχει και αυτό μου προκαλεί εντύπωση μυαλό."
Ο Μαν είναι ένας απασχολημένος, δημιουργικός τύπος που έχει ζήσει μια πολύ ενδιαφέρουσα και περιπετειώδη ζωή μέχρι τώρα, για την οποία μπορείτε να ακούσετε περισσότερα τον ιστότοπό του στο YouTube. Γράφει ένα τραγούδι και κάνει ένα βίντεο κάθε μέρα από την 1η Ιανουαρίου 2009 και ενώ παραδέχεται ότι θέλει να γίνει σταρ, ασχολείται επίσης με την απλή προσπάθεια να «ανοίξει το δρόμο μου στη ζωή».
Επιπρόσθετα Το κεφάλι του Steve Jobs (τραγούδι #541), δημοσίευσε πρόσφατα τον αριθμό τραγουδιού #543, Ας Συνεννοηθούμε, το οποίο γύρισε και επεξεργάστηκε στο νέο του iPhone 4. Ένας αφοσιωμένος θαυμαστής της Apple, ο Mann χρησιμοποιεί επίσης Mac Pro και Macbook Pro για να ηχογραφήσει το υλικό του.
Πώς και κανείς δεν χρησιμοποιεί ποτέ εργαλεία Windows για να γράψει τραγούδια για τον Στιβ Μπάλμερ ή τον Μπιλ Γκέιτς;
[ευχαριστώ τον Derek για την συμβουλή]