Steve Jobs' opmerking in Apple II handmatige jacks veilingprijs tot bijna $ 800K

Een oude, spiraalgebonden, enigszins bevlekte Apple II-computerhandleiding uit 1980 ging onlangs op een veiling onder de hamer. Toen alles was gezegd en gedaan, had de eigenaar van Indianapolis Colts, Jim Irsay, het winnende bod voor het ding - $ 787.484.

Waarom zo veel? De handleiding bevatte niet alleen een relatief zeldzame handtekening van Apple-medeoprichter Steve Jobs, maar ook een uiterst zeldzame inscriptie.

Verder geeft de handleiding details over de technische architectuur van de Apple II en bevat het een uitvouwbaar schema van de hoofdprintplaat van de computer.

Een zeldzame Steve Jobs-inscriptie met een beetje een verhaal

RR Veiling Kavel 7001, “Steve Jobs ingeschreven en ondertekende Apple II-handleiding”, trok 46 biedingen en verkocht voor $ 787.484. De ondertitel van het lot luidde: "Zeldzame Apple II-handleiding, profetisch ingeschreven en ondertekend door Steve Jobs in 1980."

Jobs’ inscriptie in de 196 pagina’s tellende handleiding luidt: “Julian, jouw generatie is de eerste die opgroeit met computers. Ga de wereld veranderen!” Op de handtekeningen staat 'steven jobs 1980' en 'Mike Markkula 1980'. Markkula was een vroege investeerder van Apple en de tweede CEO van het bedrijf.

"Julian" is Julian Brewer, destijds de tienerzoon van Michael Brewer, die in 1979 onderhandelde over de exclusieve distributierechten voor Apple in het Verenigd Koninkrijk en de directeur van de Britse divisie werd.

Jobs en Markkula waren in het Verenigd Koninkrijk op een promotietour voor Apple toen ze de Brewers bezochten en de jonge Julian liet hen zijn Apple II-handleiding ondertekenen.

"Ik zat in mijn slaapkamer spelletjes te schrijven op mijn Apple II toen papa me opbelde om een ​​paar gasten te ontmoeten", zegt Julian in het veilingmateriaal. “Tot mijn verbazing waren het Steve Jobs en Mike Markkula. Ik had de handleiding bij me en begreep pas later hoe zeldzaam het was voor Jobs om iets te ondertekenen, laat staan ​​om een ​​inscriptie als deze te schrijven. Hij kon goed met papa opschieten, dus ik heb het gevoel dat de inscriptie met zorg is gemaakt.'

De in Boston gevestigde RR Auction zei dat brieven van authenticiteit en herkomst vergezeld gingen van de handleiding, naast de bijbehorende afbeeldingen. Die omvatten Jobs' telex die Brewer verwelkomde bij Apple, zijn Apple Computer-visitekaartje en de jonge Julian in een Apple T-shirt.

Winnende bod van Jim Irsay

Jim Orsay deed het winnende bod. Hij is eigenaar van het Indianapolis Colts NFL-voetbalteam. Hij zei dat hij van plan was de Apple II-handleiding toe te voegen aan de Jim Irsay-collectie, die een verscheidenheid aan historische en cultureel belangrijke objecten bevat.

"Als we denken aan de grootste, meest innovatieve geesten van de afgelopen twee eeuwen, moet Steve Jobs daar zeker bij worden gerekend", zei Irsay in een verklaring aan het veilinghuis. "Jobs was een werkelijk transformerende figuur die de manier veranderde waarop mensen dagelijks denken, zaken doen en met elkaar omgaan."

Apple II en de groei van het bedrijf

De Apple II, uitgebracht in 1977, werd het eerste succesvolle product van het bedrijf. Het wordt herinnerd als een van de eerste computers gemaakt voor de massamarkt. VisiCalc, het eerste computerspreadsheet, werd in 1979 geschreven voor de Apple II. Het breidde de acceptatie van de machine in de zakelijke markt uit.

“Terwijl de Apple I in de eerste plaats voor hobbyisten was, met minder dan 200 geproduceerde exemplaren, is de Apple II echt 'de wereld veranderd' door ongeveer 6 miljoen huizen en bedrijven hun eerste smaak van persoonlijke. te geven computergebruik. De inkomsten van Apple II ondersteunden de succesvolle beursgang van Apple, de grootste technische beursgang van die tijd", aldus RR Auction.

Andere items

De oude Apple II-computerhandleiding was niet het enige grote item onder de hamer. RR Auction zei dat andere geveilde items het bomberjack van Steve Jobs waren. Het verkocht voor $ 66.466. Een door Jobs en Steve Wozniak ondertekend nummer van Macworld #1 ging voor $ 201.021. En een Jobs NeXTSTEP-softwarepakket kostte 220.235 dollar.

In de loop der jaren hebben veel veilingen veel geld opgebracht voor Apple en Steve Jobs-gerelateerde items, zoals: Cult van Mac heeft gemeld.

Laatste blogbericht

| Cult van Mac
September 12, 2021

| Cult of Mac
September 10, 2021

Dagelijkse aanbiedingen voor Apple-uitrusting en andere technische producten
September 10, 2021