Vintage Apple aukciós hírek: Twiggy Mac 33 ezerért eladó, nem eladó az Apple 1 és Lisa 1 számára

FRISSÍTÉS: A Cult of Mac megtudta, hogy az Apple 1 eladta az aukció lezárása után. Olvas többet itt.
—–

A piacok emelkednek és a piacok csökkennek - ez igaz a részvényekre, ingatlanokra, tulipánokra, stb.. Ez igaz a régi számítógépekre is - bár még a lecsökkent piacon is van némi pénz.

Egy aukció Németországban november 16 -án, szombaton tartották, egy működő Apple 1 - az első 50 darabból - nem kapott ajánlatot. A restaurált Lisa 1 sem, kettős Twiggy hajlékonylemez -meghajtóval. De a Twiggy Mac prototípusa, a két ismert működő egység egyike, 25 000 euróért (33 725 dollár) kelt el, ami valószínűleg a legmagasabb ár, amit valaha fizettek egy vintage Macintoshért.

Az Apple 1 rendszereket korábban már 671 000 dollárért értékesítették, így a várakozások magasak voltak ezzel kapcsolatban. A 180 000 euróért (242 820 dollár) jegyzett 50 rendszer eredeti tételéből származik, amelyet Jobs és Woz 1976 -ban értékesített a Byte Shopnak. A készülék 46 -os számozással rendelkezik, és tartalmazza az eredeti használati útmutatót, szoftverkazettákat, szállítódobozt és Woz aláírását. Kissé meglepő módon a számítógép egyetlen ajánlatot sem tudott megnyerni.

A Twiggy Mac az eredeti Macintosh prototípusváltozatai voltak, amelyek saját, 5,25 hüvelykes hajlékonylemez-meghajtót használtak a rendszerrel együtt szállított 3,5 hüvelykes lemez helyett. Adam Goolevitch vintage Apple -gyűjtő értékesítette, az aukció kétéves odüsszeiát zár le ezzel a számítógéppel, beleértve egy elképesztő feltámadás történet és az eredeti Mac csapattagok újraegyesítése.

A Twiggy Mac 25 000 eurós (33 725 dollár) nyitóárért kelt el. Bár ez kevesebb volt a vártnál, még mindig (amennyire én tudom) rekord eladási ár egy régi Macintosh esetében, és egyike azon kevés számítógépeknek az aukción, amelyek egyáltalán ajánlatot kapnak. Goolevitch az esemény után azt mondta: „egyszerűen nem volt piaca a számítógépeknek. Igazából senki nem licitált rájuk. ”

Az aukcióra kerülő Lisa 1 sem tett ajánlatot. A Lisa 1 volt a legkorábbi modell kettős Twiggy lemezmeghajtókkal, a legtöbb egységet Lisa 2 rendszerre fejlesztették 3,5 hüvelykes lemezmeghajtókkal. A működő Lisa 1 -k meglehetősen ritkák, így ismét egy kis meglepetés, hogy ez a rendszer nem vált el. De egy 1974 -es MITS Altair számítógép és egy 1988 -as NeXT kocka sem kapott online ajánlatot.

A régi számítógépek gyorsan veszítenek értékükből - először szinte exponenciálisan, majd lassan csökken a „kérem, vegye le a kezemből” szakasz. De ha elég sokáig kitart bizonyos dolgok mellett, az ár ismét emelkedik. Ez a november nem bizonyult a legértékesebb hónapnak a szüreti Apple felszerelések számára, de a ciklus gyors ütemben folytatódik. Goolevitch tanácstalan volt az eredményekkel kapcsolatban.

„Jó kaland volt” - mondta. Ebben az esetben az utazás a jutalom. ”

Még ne dobja ki ezeket a tárgyakat a padláson.

Legújabb blogbejegyzés

Nevezze meg az árát ennek a lekvárral teli Mac -alkalmazáscsomagnak
October 21, 2021

| Mac kultusz
October 21, 2021

WSJ: Az új iPad vékonyabbá és könnyebbé teszi az iPad Mini érintéses technológiáját
October 21, 2021