Τζιν πληκτρολογίου, καλύτερα από μια τρύπα σε κουβά με ποπ κορν;
Υπάρχει πιο ξεκάθαρος τρόπος να πεις «Μην γεννιέσαι μαζί μου» σε μια κυρία από το να φοράς αυτά τα τζιν πληκτρολόγιο; Ονομάστηκε Beauty and the Geek, το παντελόνι QWERTY προέρχεται από το ολλανδικό ντουέτο σχεδιασμού Erik de Nijs και Tim Smit, που μοιάζουν με αρκετά φυσιολογικά παιδιά. Το παντελόνι, ωστόσο, φαίνεται ότι έχει σχεδιαστεί λιγότερο για φόρεμα και περισσότερο για τεχνολογικούς bloggers να γράφουν αστεία.
Το ελαστικό πληκτρολόγιο είναι επιχρισμένο στο καβάλο του χρήστη, πράγμα που σημαίνει ότι αυτά τα πράγματα δεν πρέπει ποτέ να χρησιμοποιηθούν δημόσια. ο πληκτρολόγιο είναι ασύρματο και η πίσω δεξιά τσέπη περιέχει ένα ποντίκι. Πάνω από τους μηρούς κάθονται ενσωματωμένα ηχεία και τα τζιν έρχονται με ένα dongle USB για να επικοινωνούν ολόκληροι με τον υπολογιστή σας.
Και μην με κάνεις καν να πλύνω αυτά τα πράγματα. Θα μυρίζατε σαν χόμπο μέσα σε λίγες εβδομάδες χρήσης, ειδικά αν χτυπάτε το πλήκτρο "Enter" λίγο πολύ συχνά.
Η ειρωνεία είναι ότι, χωρίς την τεχνολογία, πρόκειται για αρκετά τζιν με ωραία εμφάνιση, με ωραία κοπή και πορτοκαλί ραφές εμπνευσμένη από πλακέτες. ο παντελόνι είναι εφάπαξ, όμως: οι de Nijs και Smit λένε ότι είναι πολύ περίπλοκοι για να τεθούν σε παραγωγή και θα έβγαιναν περίπου $ 400 αν το έκαναν.
[Μέσω Ανακάλυψη]