Σήματα αερόστατου Team Rocket Team Pokémon Go άφιξη
Φωτογραφία: The Pokémon Company
Ένα αερόστατο Team Rocket πέταξε πάνω από το Ντόρτμουντ της Γερμανίας, αυτή την εβδομάδα, αλλά επιβεβαιώνει την επικείμενη άφιξη της κακής συμμορίας στο Pokémon Go.
Με το λογότυπο Team Rocket, το μπαλόνι εμφανίστηκε την πρώτη μέρα του πρώτου ευρωπαϊκού Pokémon Go Fest. Είναι το τελευταίο σε μια σειρά από teasers που έδωσε η Niantic για να σηματοδοτήσει την εισαγωγή της Team Rocket.
Αλλά για τι θα σημαίνει Pokémon Go;
Το αερόστατο είναι ο κύριος τρόπος μεταφοράς της Team Rocket. Στο ΠΟΚΕΜΟΝ σειρά anime, οι ηγέτες της ομάδας Jesse και James οδηγούν ένα μπαλόνι σε σχήμα Meowth, το αγαπημένο τους τέρας τσέπης.
Δυστυχώς, το μπαλόνι που πέταξε πάνω από τη Γερμανία την Πέμπτη δεν είχε σχήμα γάτας-αλλά είχε λογότυπο Team Rocket. Και σε αυτό το σημείο, αυτό μπορεί να σημαίνει μόνο ένα πράγμα.
Το Team Rocket είναι καθ 'οδόν προς Pokémon Go
Η Team Rocket κατευθύνεται προς Pokémon Go. Η άφιξή τους, σύμφωνα με κρυμμένα αρχεία παιχνιδιών, θα φέρει τη δυνατότητα να πολεμήσουν τα γκρίνια της Team Rocket που έχουν εισβάλει στο παιχνίδι για να κάνουν τους πάντες να μοιάζουν με δυστυχία.
![Μπαλόνι θερμού αέρα Team Rocket Ομάδα-Πύραυλος-αερόστατο-αερόστατο](/f/0d3f43ceac9ac8e4c9408fb6e05c2982.jpeg)
Φωτογραφία: J0hnd0euf/Reddit
Θα έχετε επίσης το καθήκον να "καθαρίσετε" τα Shadow Pokémon που ελέγχονταν από την Team Rocket και αναγκάζονταν να πραγματοποιούν κακές πράξεις. Πιστεύεται ότι περίπου 20 Pokémon θα έχουν μια έκδοση Shadow.
Πάνω από το μπαλόνι ζεστού αέρα και τα κρυμμένα αρχεία παιχνιδιών, υπήρχαν και άλλα teaser Team Rocket.
Μέλη της συμμορίας άρχισαν αρχικά να εμφανίζονται μέσα Pokémon Go τον προηγούμενο μήνα. Είχαν ξεκινήσει φωτο-βομβαρδιστικές εικόνες που ελήφθησαν χρησιμοποιώντας την κάμερα AR του παιχνιδιού. Το ίδιο αποτέλεσμα μπορεί να φανεί στο Ντόρτμουντ αυτήν την εβδομάδα.
Δεν είναι ακόμα επίσημο
Ο Niantic δεν έχει ακόμη επιβεβαιώσει την άφιξη της Team Rocket. Πότε Eurogamer αμφισβήτησε τα teasers αυτήν την εβδομάδα, η επικεφαλής μάρκετινγκ Anne Beuttenmüller είπε απλά, "έχουμε πολύ ωραία πράγματα να έρχονται".