Αυτό το Gadget Sensor είναι η μόνη μητέρα που θέλετε να ζήσετε μαζί σας [CES 2014]
LAS VEGAS - Σοβαρά, όλοι έχουν μια μητέρα, αλλά δεν θέλουν όλοι να ζήσουν μαζί της.
Έρχεται η Μητέρα, το gadget του τηλεχειριστηρίου με το οποίο πρέπει να παίξουμε λίγο στο CES στο Βέγκας αυτήν την εβδομάδα. Είναι ένα μικρό, shmoo-αντικείμενο σε σχήμα που κάθεται στο σπίτι σας και παρακολουθεί τους αισθητήρες που μπορείτε στη συνέχεια να συνδέσετε σε μια ποικιλία από καθημερινά αντικείμενα όπως η οδοντόβουρτσα σας, τα μπουκάλια χαπιών σας, το στρώμα σας ή το ψυγείο σας.
Στη συνέχεια, η μητέρα αλληλεπιδρά με μία από τις 15 αρχικές εφαρμογές που συνοδεύουν τη συσκευή για να σας βοηθήσει να παρακολουθείτε τι κάνετε: πόσες φορές βουρτσίζετε τα δόντια σας την ημέρα; Τρώτε πολύ το βράδυ; Πως κοιμάσαι;
Το αρχικό πακέτο, διαθέσιμο μόνο στο CES αυτήν την εβδομάδα, είναι $ 222 για τον κόμβο αισθητήρα Mother και τέσσερα cookie. Η λιανική τιμή πιθανότατα θα είναι υψηλότερη όταν η Mother βγαίνει στα καταστήματα.
Cult of Mac Holiday Gift Guide: Gifts For Her Edition [Ενημερώθηκε]
Είτε το πιστεύετε είτε όχι, η Black Friday έχει ήδη έρθει και φύγει. Πολύ σύντομα θα ξεκινήσει η περίοδος των Χριστουγέννων και θα σημαδέψουμε αυτό το μεσημερινό πανηγύρι, συγκεντρωμένοι με φίλους και συγγενείς και συνεχίζοντας να πίνουμε και να τρώμε πάρα πολύ.
Εν τω μεταξύ, αγοράζουμε επίσης δώρα για τους ίδιους φίλους και μέλη της οικογένειας, είτε τα θέλουν είτε όχι. Ευτυχώς, είμαστε εδώ για να σας βοηθήσουμε και αν ακολουθήσετε τις εορταστικές συμβουλές μας, τα δώρα σας ενδέχεται να καταταχθούν στην κατηγορία "επιθυμητό".
Από τώρα και μέχρι τα Χριστούγεννα, η Cult of Mac θα συγκεντρώνει παιδιά δώρων διακοπών γεμάτα ιδέες για τα ξεχωριστά στη ζωή σας, ανεξάρτητα από τα ενδιαφέροντά τους ή τον προϋπολογισμό σας. Σήμερα, εξετάζουμε δώρα για τον υπέροχο σύντροφο στη ζωή σας.
Babiis: Keeping Families Together From Across the Miles [Macworld / iWorld 2012]
SAN FRANCISCO, MACWORLD / IWORLD 2012 - Η τελευταία μέρα του Macworld / iWorld ήταν η πέμπτη μέρα μου μακριά από τη γυναίκα, την κόρη και τον γιο μου και παρά το γεγονός ότι ξοδεύω χρόνο γύρω από την τεχνολογία που είμαι παθιασμένη και σε μια πόλη που είναι τόσο φοβερή όσο διαφημίζεται, ήμουν λίγο νοσταλγία για το σπίτι.
Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο όταν συνάντησα ένα λοβό που παρουσίασε μια εφαρμογή που μπορεί πολύ καλά να με βοηθήσει στο μέλλον όταν περνάω μέρες μακριά από την οικογένειά μου, ήμουν όλα αυτιά. Ο Μπάμπης είναι το κομμάτι που λείπει στο «παζλ των ταξιδιών» μου.