Το Megaphone είναι ένα από τα καλύτερα όμορφα αξεσουάρ για το iPod ή το iPhone που έχουμε δει ποτέ: όχι μόνο είναι ένα από τα λίγα βάθρα ηχείων iPhone αρκετά καλόγουστο για να λειτουργεί ως μέρος της διακόσμησης του δωματίου ακόμη και όταν δεν χρησιμοποιείται για να παίζει μουσική, ακούγεται επίσης υπέροχα, όλα χάρη στο έργο των Ιταλών σχεδιαστών Enrico Bosa και Isabella Λοβέρο.
Κάθε χειροποίητη συσκευή δεν περιέχει απολύτως κανένα καλώδιο ή μπαταρία για να ενισχύσει τον ήχο του iPod ή του iPhone. Όλα βασίζονται μόνο στην ακουστική και τη μορφή. Και αν δεν νομίζετε ότι αυτό δημιουργεί ένα αρκετά ενδιαφέρον κομμάτι συνομιλίας, λοιπόν, μπορείτε πάντα να πάτε για εκπληκτικά άτομα με τον πλούτο σας: έρχεται ακόμη και σε χρυσή έκδοση, όπου ένα στρώμα από συμπαγές χρυσό εφαρμόζεται στο Megaphone από ειδικούς, οι οποίοι αργότερα ψήνουν τη συσκευή στους 720 βαθμούς Κελσίου για να διασφαλίσουν ότι η επίστρωση κολλάει και δίνει στο Megaphone ένα πεντακάθαρο φινίρισμα.
Κάθε Megaphone είναι χειροποίητο από κεραμικό και τοποθετείται σε ένα λεπτό ξύλινο πλαίσιο που παίζει επίσης σημαντικό ρόλο στην ενίσχυση του ήχου.
Σχεδόν $ 800 για την έκδοση Gold και $ 500 για τις τυπικές εκδόσεις (διαθέσιμες σε λευκό ή μαύρο χρώμα), το Megaphone δεν είναι αστείο. Όσο για το πόσο καλό είναι πραγματικά, απλώς δείτε το παρακάτω βίντεο πριν συνεχίσετε το κατάστημα en & is να αγοράσετε ένα. Αν και, αν έχετε πραγματικά μετρητά και χώρο, τότε θα ήταν καλύτερα να περιμένετε την κυκλοφορία του iNuke Boom.