Ω, Κύριε, μετά από δώδεκα χρόνια, ήρθε επιτέλους: Η Blizzard Entertainment έγραψε επιτέλους μια ημερομηνία κυκλοφορίας για το πολυαναμενόμενο τρομακτικό και φανταστικό RPG hack-and-slash, Diablo III. Και αυτό το μαγικό ραντεβού;
15 Μαΐου. Σύμφωνα με ένα δελτίο τύπου, «Από εκείνη την ημέρα, οι παίκτες με δίψα για γρήγορη δράση και περιπέτεια θα μπορούν να αγοράσουν το Diablo III στη διεύθυνση λιανοπωλητές σε όλες τις Ηνωμένες Πολιτείες, τον Καναδά, την Ευρώπη, τη Νότια Κορέα, τη Νοτιοανατολική Ασία, την Αυστραλία, τη Νέα Ζηλανδία και τις περιοχές της Ταϊβάν, του Χονγκ Κονγκ και Μακάο. Επιπλέον, οι παίκτες στις παραπάνω περιοχές καθώς και στο Μεξικό, την Αργεντινή, τη Χιλή και τη Βραζιλία θα μπορούν να αγοράσουν ψηφιακά το Diablo III μέσω του ιστότοπου της Blizzard's Battle.net®. "
Η Blizzard μπορεί απλά να σηκώσει το πορτοφόλι μου από την τσέπη μου και να μου βγάλει τα 60 $ τώρα. Έζησα ένα χρόνο από τη ζωή μου στον κόσμο Diablo II όπως τα πάντα, από έναν σβούρα βάρβαρο μέχρι ένα trapsassin, και περιμένω ότι δεν θα ξαπλώσω
Diablo III για να ξεκουραστώ μέχρι να γίνω μια γέλη από σάρκα αλμπίνο και η φίλη μου να με πετάξει.Τι γίνεται με σένα; Είστε ψυχωμένοι για Diablo III? Και ποιος είναι για κάποιο multiplayer;