50 Mac Essentials #1: Λατρεύω τα αστέρια
Αγαπώ τα αστέρια είναι μια από αυτές τις εφαρμογές που κάνει ένα πράγμα και το κάνει πολύ καλά. Βρίσκεται στη γραμμή μενού και σας επιτρέπει να βαθμολογείτε τραγούδια καθώς παίζουν στο iTunes.
Πηγαίνετε για κυνήγι για αυτούς και θα βρείτε δεκάδες ελεγκτές iTunes. Μερικά από αυτά κάθονται στη γραμμή μενού, άλλα στον πίνακα ελέγχου σας, μερικά είναι εφαρμογές από μόνα τους. Και σχεδόν όλα περιλαμβάνουν κάποια λειτουργικότητα για την αξιολόγηση τραγουδιών.
Αλλά το I Love Stars είναι διαφορετικό γιατί τα τραγούδια βαθμολογίας είναι το μόνο πράγμα που κάνει. Δεν έχει χαρακτηριστικά ελέγχου. Δεν μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για να μεταβείτε σε άλλη λίστα αναπαραγωγής ή να περιηγηθείτε στη μουσική βιβλιοθήκη σας ή ακόμη και να διακόψετε παίζοντας αυτό που παίζει.
Το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι να βαθμολογήσετε το τραγούδι που παίζει. Το καλύτερο πράγμα σε αυτό είναι ότι μπορείτε να βαθμολογήσετε αυτό το τραγούδι χωρίς να αφήσετε αυτό που κάνετε. Μόνο ένα κλικ στη γραμμή μενού και τελείωσε.
Έτσι, αν είστε ευχαριστημένοι με τα χειριστήρια αναπαραγωγής τραγουδιών που έχετε ήδη, αλλά θέλετε έναν ευκολότερο τρόπο για να βαθμολογήσετε τα πράγματα καθώς παρασύρονται - το I Love Stars είναι ο πιο απλός τρόπος για να το κάνετε.
(Διαβάζετε την 1η ανάρτηση στη σειρά μας, 50 βασικές εφαρμογές Mac. Διαβάστε περισσότερα.)