Αν είστε κάτι σαν εμένα, κάθεστε συχνά και αναρωτιέστε πώς μοιάζουν τα άτομα και τα ζώα που γνωρίζετε με το δέρμα και το μυϊκό τους σώμα να αποκαλύπτονται τα κρανία που ουρλιάζουν από κάτω. Δυστυχώς, το να τραβάς τα πρόσωπα των πραγματικών ζωντανών πλασμάτων για να κοιτάζω τους σκελετούς τους τείνει να θεωρηθεί, όπως το καταλαβαίνω, κάπως παρακμή μεταξύ των αστών, οπότε μέχρι η κοινωνία να επανεξετάσει τις αξίες της, υπάρχει αυτό: το Κρανία εφαρμογή από τον Simon Winchester.
Χρησιμοποιώντας την ίδια διαδραστική μορφή βιβλίου με πρωτοπόρο το Touch Press για άλλες υπέροχες εφαρμογές όπως τα στοιχεία και το ηλιακό σύστημα, το Skulls κάνει ακριβώς αυτό που λέει ο κασσίτερος: σας επιτρέπει να ελέγξετε τα οστά του εγκεφάλου πάνω από 300 διαφορετικών ζώων σε έναν υπέροχο 360 μοίρες, όλα βγαλμένα από τη συλλογή του taxidermis Alan Dudley.
Ειλικρινά, μου αρέσει. Το μόνο μου πρόβλημα είναι η τιμή: ένα ακατάστατο (wokka!) 13,99 $. Θα έπρεπε πραγματικά να κοστίζει τόσο πολύ; Δεν είναι το ξερίζωμα των πετάλων από ένα όμορφο λουλούδι η ευχαρίστηση που μας δίνει η φύση δωρεάν, και δεν πρέπει να είναι και αυτό, το κρανίο; Αλλά ο Δρ Ταραντούλα λέει ότι δεν πρέπει να κάνω άλλες τέτοιες ερωτήσεις, γιατί σε αυτόν τον δρόμο βρίσκεται η τρέλα.