ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ: Ο Στιβ Τζομπς παρουσίασε προσωπικά το iPad για την κόρη του στο τοπικό του κατάστημα Palo Alto το Σάββατο και όχι, όπως αναφέρθηκε αρχικά, «για έναν τυχερό πελάτης." Η σύγχυση στην αρχική ανάρτηση προήλθε από τυπογραφικά λάθη σε ένα Tweet που κοινοποιήθηκε στο Cult of Mac από τον χρήστη του Twitter Cédric Lignier, ο οποίος έγραψε σήμερα για να διευκρινίσει επικοινωνίας, η οποία πρέπει Εχω διαβασει:
«Γνώρισα τον Steve Job @ Palo Alto σήμερα! Εγκατέλειψα το σημείο iPad μου 4, τον άφησα να κάνει επίδειξη στο iPad 2 της κόρης του. Απίστευτος!"
Ο Τζομπς βρισκόταν στο τοπικό του Apple Store στην πανεπιστημιακή λεωφόρο στο Πάλο Άλτο, το οποίο έκανε γρήγορες δουλειές με iPads το Σάββατο, προσελκύοντας μεγάλα πλήθη. Φαίνεται ότι ο Τζομπς πήγε στο κατάστημα (ζει κοντά και συχνά εντοπίζεται να περπατάει στο Πάλο Άλτο). Κανείς δεν φαίνεται να του έδωσε μεγάλη προσοχή. Το προσωπικό της παραπάνω εικόνας, τραβηγμένο από τον Lignier, φαίνεται να ενδιαφέρεται περισσότερο για τον έλεγχο του πλήθους.
Εν τω μεταξύ, ο κορυφαίος σχεδιαστής του iPad, Jonathan Ive, παρακολούθησε αθόρυβα τους οπαδούς στο τοπικό του κατάστημα Apple στο Σαν Φρανσίσκο.
Ο Ive, ο οποίος είναι διάσημος ντροπαλός και αυτοπροστατευτικός, παρακολούθησε την εκδήλωση για το λανσάρισμα του iPad στο ναυαρχικό κατάστημα Stockton Street, το οποίο ήταν μια φρενίτιδα όχλου και πολυμέσων. Φαίνεται ότι λίγοι τον παρατήρησαν, παρά το γεγονός ότι ήταν ο πιο διάσημος σχεδιαστής στον κόσμο. Το ένα άτομο που το έκανε, ο Ματ Γκάλιγκαν, σημείωσε αυτή την ωραία φωτογραφία μαζί του.
![jonny_ive_ipad_launch](/f/289b0b051413b7e89d3ea40d972d52d5.jpg)