Apples nye iPads kan få overraskelse afsløring i næste uge

Apple vil overraske os med nye produkter i næste uge ifølge angiveligt pålidelige kilder i virksomhedens forsyningskæde. Nylige rygter har lovet en trio af nye iPad -fordele i foråret, herunder en helt ny 10,5-tommer model med et forbedret design.

"Apple forventes at annoncere nye produkter senere på måneden, sandsynligvis mellem mandag den 20. marts og Fredag ​​den 24. marts, ifølge velrenommerede forsyningskæde -analytikere, vi talte med, som ønsker at forblive anonyme, ” rapporter MacRumors.

Webstedet tilføjer, at disse oplysninger er baseret på analytikernes egne kilder - ikke på andre rapporter.

Selvom kilderne ikke oplyste, hvad Apple har i ærmet, har de seneste rygter peget på meget ventede iPad-opgraderinger. Fans forventer en opdateret 12,9-tommer iPad Pro, en ny 10,5 tommer iPad Pro og en mere overkommelig iPad med en 9,7-tommer skærm.

Den 10,5-tommer iPad Pro forventes at tilbyde et forbedret design med slankere kanter. Nogle har hævdet, at den også vil miste sin fysiske startknap, så den større skærm kan passe ind i det samme fodaftryk som 9,7-tommer iPad’erne.

Hvis Apple virkelig foretager denne ændring, vil rygterne følge lignende trin med iPhone 8 for at levere et større display med en "funktionsområde”(Læs: mini Touch Bar) bliver meget mere troværdig.

Den nye 12,9-tommer iPad Pro forventes at få et forbedret 12-megapixel iSight-kamera og en True Tone-skærm som den, der tilbydes af dets mindre søskende.

Pålidelig KGI Securities analytiker Ming-Chi Kuo er retfærdig en af ​​en række mennesker der har lovet disse enheder i foråret. Nogle, herunder japansk blog Macotakara, som tidligere har været pålidelige, forventer også en iPhone SE med 128 GB lagerplads.

Andre meddelelser kan omfatte nye Apple Watch -bands og en (PRODUKT) RØD mulighed for iPhone 7 og iPhone 7 Plus, som vil blive malet... rød.

Apple har været vært for marts -begivenheder med fokus på iPad i de sidste fire år. Virksomheden har dog endnu ikke udsendt presseinvitationer til et forår 2017 -arrangement. Det tyder på, at begivenheden kan ske senere end normalt i kalenderåret.

Alternativt kunne Apple med lidt fanfare annoncere disse produkter i en pressemeddelelse, før de gør dem tilgængelige til køb via sin onlinebutik. Vi forventer ikke, at det er tilfældet, medmindre opgraderingerne er trinvise.

Nogle rapporter har antydet, at den nye 10,5-tommer iPad Pro vil blive forsinket, så den får måske ikke sin officielle afsløring før senere. Hvis det er tilfældet, og Apple kun foretager mindre ændringer i 9,7- og 12,9-tommer iPad Pro-modellerne, kan en pressemeddelelse være alt, hvad vi får.

Seneste blogindlæg

| Cult of Mac
August 21, 2021

| Cult of Mac
August 21, 2021

| Cult of Mac
August 21, 2021